Frigåing på skøyter

Stjernehallen

Frigåing i Stjernehallen:

Torsdager kl. 10.45 – 13.45
Fredager kl. 10.45 – 1300
Søndager kl. 09.30 – 11.30

Første frigåing er søndag 29.09. Siste søndag er 23. februar. Torsdager og fredager holder vi åpent frem til og med 7. mars.
I skolens ferier (høstferie og vinterferie) er tidsrommet for frigåing 11-13 torsdager og fredager. Dette pga. arrangementer som klubbene har i skoleferiene.

I julen har vi ordinære åpningstider fredag og søndag. Torsdag er 2. juledag og hallen er stengt.

Tilbudet er gratis. Det er ikke lov å bruke kølle og puck på banen.
 

Værste-banen

Værstebanen er normalt åpen fra 1.søndag i advent til ut uke 8 (vinterferieuka)

Værste-banen finner du ved gangbrua på Værste, Kråkerøy.

Banen blir sprøytet om vinteren når det er kaldt nok ute over en lengre periode. Banen blir preparert én gang om dagen.

Lyset slukkes kl 21.00.

Det er ikke lov å bruke kølle og puck på banen.

Tilbudet er gratis.

Andre isflater

Det er den enkelte velforening eller andre private som tar initiativ til å lage isflater i eget nærmiljø.

Du kan sjekke om det er is her:

  • Tollbodplassen
  • Rolvsøy ved Østfoldhallene
  • Hurrød skole
  • Borgehallen
  • Kjølshunn
  • Skogstrand
  • Bydalen/Wiesebanen
  • Vestre Nesskogen/Sandgropa
  • Nylende
  • Torsnes IL
  • Manstad skole
  • Slevik skole
  • Sandbækveien

Hvis noen i ditt nærmiljø ønsker å legge is på dugnad, kan dere ta kontakt med virksomhet park for å høre hva vi kan bidra med av utstyr og tilrettelegging. Send da en e-post til postmottak@fredrikstad.kommune.no

Is på vann

Skal du gå på isflater på f.eks. vollgravene eller andre vann, er det du selv som er ansvarlig for å sjekke om isen er trygg, og din egen sikkerhet.

Utlån av skøyter

Kontakt skattkammeret for å låne skøyter og annet utstyr gratis.

Publisert: 18. oktober 2024 | Oppdatert: 28. januar 2025 kl. 14:40

Fant du det du lette etter?

Henvendelser til denne løsningen blir ikke besvart. Benytt Henvendelser på Min side hvis du ønsker svar.

Takk for din tilbakemelding!

Ditt svar kan være med på å gjøre nettsiden bedre.